Sadržaj:

Koja su mjesta u cijeloj povijesti natjecanja zauzimala Rusija na Euroviziji?

Anonim

Po prvi put natjecanje, koje se tada nazivalo Velika nagrada Eurovizije, održano je 1956. u Švicarskoj. Rusija je počela sudjelovati na Euroviziji tek 1994. godine. Za sve to vrijeme uspjeli su pobijediti samo jednom - 2008. godine. A kako je bilo u drugim godinama?

Image
Image

Pravila natjecanja su sljedeća: Eurovizija se sastoji od dva polufinala i finala. Svaka zemlja sudionica ima nacionalni žiri koji dodjeljuje glasove natjecateljima. Tada glasa i publika. Ne možete glasati za svoju državu.

1994 godine

Prvo sudjelovanje Rusije na Euroviziji. Pjevačica Judith izvela je skladbu "Vječni lutalica", s kojom je zauzela 9. mjesto.

1995 godine

Philip Kirkorov predstavljao je Rusiju pjesmom "Volcano Lullaby". Umjetnik je uspio zauzeti samo 17. mjesto.

1996. godine

Ove su godine sve zemlje morale proći kvalifikacijsku fazu. Žiri je poslušao skladbe i odabrao samo 22 pjesme koje bi trebale proći u finale. Ruski izvođač Andrei Kosinsky i njegova pjesma "Ja sam ja" u ovoj su fazi nagrađeni 26. mjestom, pa se nije plasirao u finale natjecanja.

1997. godine

Rusiju je predstavljala Alla Pugačeva sa skladbom "Prima Donna". Kao rezultat glasovanja sudaca i gledatelja, Pugačeva je zauzela 15. mjesto.

1998 godina

Rusiji je zbog lošeg rezultata prošle godine oduzeto pravo sudjelovanja na Euroviziji. Tatyana Ovsienko je na natjecanje trebala ići s pjesmom "Moje sunce".

1999 godine

1998. Rusija je odbila emitiranje Eurovizije zbog demantija. 1999. zemlja je zbog ovog incidenta suspendirana s natjecanja.

Image
Image

2000. godina

Dvije godine Rusija nije sudjelovala u natjecanju, već se trijumfalno vratila u njega, zauzevši drugo mjesto. Ove godine zemlju je predstavljao pjevač Alsou s pjesmom "Solo".

godine 2001

Grupa "Mumiy Troll" nastupila je iz Rusije s pjesmom "Lady Alpine Blue". Pokazalo se da je zauzeo tek 12. mjesto.

2002 godina

Grupa "Premijer" s pjesmom "Northern Girl" nastupila je u finalu Eurovizije i osvojila 55 bodova. Rezultat - 10. mjesto.

2003 godina

Ove godine Rusiju je predstavljala popularna grupa t. A. T.u. sa skladbom "Ne vjeruj, ne boj se." Zemlja je postala glavni favorit Eurovizije, ali je zauzela samo 3. mjesto. Prije željenog prvog, 3 boda nisu bila dovoljna.

2004 godine

Zemlju je predstavljala Yulia Savicheva s pjesmom "Believe Me". Uspjela je zauzeti 11. mjesto.

2005 godine

Nacionalnim glasovanjem utvrđeno je da će Natalia Podolskaya na natjecanje izaći s pjesmom "Nobody Hurt No One". U finalu Eurovizije zauzela je 15. mjesto.

2006. godine

Dima Bilan prvi je put sudjelovao na Euroviziji s pjesmom “Never Let You Go”. Zauzeo je 2. mjesto.

2007 godine

Rusiju je predstavljala grupa Serebro i njihova pjesma “Pjesma # 1. Rezultat - 3. mjesto.

Image
Image

2008 godine

Trijumf Rusije na Euroviziji. Dima Bilan je po drugi put otišao na natjecanje birajući pjesmu "Vjeruj". Umjetnik je dobio najviše glasova i osvojio 1. mjesto.

godina 2009

Ove godine natjecanje je održano u Moskvi. Predstavnica je bila Anastasia Prikhodko s pjesmom "Mamo" koja je u finalu zauzela 11. mjesto.

2010 godine

Petr Nalich nastupio je iz Rusije s pjesmom "Lost and Forgotten". Zauzeo je 11. mjesto.

2011. godine

Alexey Vorobyov s pjesmom "Get You" interno je odabran kao sudionik natjecanja. U finalu je završio šesnaesti.

godina 2012

"Buranovskie bake" predstavljale su Rusiju pjesmom "Party for Everybody". U polufinalu momčad je uspjela zauzeti prvo mjesto, no u finalu su malo izgubili od pobjednika. Dobili su samo 2. mjesto.

godina 2013

Pobjednica showa "Voice" Dina Garipova sudjelovala je iz Rusije s pjesmom "What If". Umjetnik je u finalu zauzeo 5. mjesto.

godina 2014

Na natjecanju su sudjelovale sestre Anastasia i Maria Tolmachev. U finalu su osvojili 7. mjesto.

Image
Image

2015 godina

Polina Gagarina nastupila je iz Rusije s pjesmom "A Million Voices". U finalu je osvojila 303 boda i zauzela 2. mjesto.

2016 godina

Ove godine zemlju je predstavljao Sergej Lazarev s pjesmom "Ti si jedini". U finalu je zauzeo 3. mjesto.

2017. godina

Iz Rusije je trebala nastupiti Yulia Samoilova s pjesmom "Flame Is Burning". No pjevačici je zabranjen ulazak u Ukrajinu, koja je domaćin natjecanja, zbog njezina koncerta održanog 2015. na Krimu.

2018 godina

Yulia Samoilova i dalje je mogla sudjelovati na Euroviziji s pjesmom "I Won't Break", ali nije uspjela ući u finale.

2019 godina

Rusiju je ponovno predstavljao Sergey Lazarev s pjesmom "Scream". U finalu je zauzeo 3. mjesto.

2020 godina

Rusiju je trebala predstavljati grupa Little Big s pjesmom "UNO", ali je zbog pandemije natječaj otkazan.

2021 godina

Pjevačica Manizha poklonila je Rusiji pjesmu "Russian Woman". Kao rezultat toga, umjetnik je zauzeo 9. mjesto.