Ruski tim osvojio je prvo olimpijsko zlato

Anonim

Ruski klizači potvrdili su titulu najboljeg i pokazali odličan rezultat u Sočiju. Uoči našeg tima osvojena je prva zlatna medalja na turniru u ekipnom klizanju. Obožavatelji su oduševljeni.

Predsjednik čestita

Reprezentaciju Rusije na ledu predstavljali su olimpijski prvak Evgeny Plushenko, mlada sportašica Yulia Lipnitskaya (djevojka je bila mlađa od 16 godina) i plesni duet Elena Ilinykh i Nikita Katsalapov. Lipnitskaya je zauzela prvo mjesto u kratkom programu, osvojivši 72,90 bodova, te je osvojila besplatni program s ocjenom od 141,51 bodova. Plushenko je u kratkom programu zauzeo drugo mjesto sa 91, 39 bodova, u slobodnom programu pokazao je najbolji rezultat - 168, 20 bodova. Duet Tatiana Volosozhar i Maxim Trankov postali su najbolji u programu kratkih parova (83, 79). Ksenia Stolbova i Fedor Klimov postigli su najveći rezultat - 135, 09 bodova - u slobodnom programu.

Yulia Lipnitskaya postala je najmlađa prvakinja Zimskih olimpijskih igara, osvojivši naslov u dobi od 15 godina i 249 dana.

Dobitnicima je osobno čestitao šef Ruske Federacije Vladimir Putin. Predsjednik je bio jako sretan i čak je zagrlio mladu Lipnitsku. "S takvim timom možete klizati još deset godina", rekao je Evgeny Plushenko, koji se smatra veteranom u Sočiju. Inače, Plushenko je spomenuo i kako ne isključuje mogućnost svog sudjelovanja na Olimpijskim igrama 2018. godine. “Koliko ću imati 2018. godine? Trideset i pet. Prije mene u tim godinama vjerojatno nitko nije došao na Igre. Ali zašto ne? Možda vrijedi pokušati”, citira sportaša RBC.

Zlato koje su osvojili klizači bilo je prvo za ruske olimpijce u Sočiju. Ranije u nedjelju ruska klizačica Olga Graf osvojila je brončanu medalju na 3000 metara udaljenosti, dok je biatlonka Olga Vilukhina osvojila srebro u utrci u sprintu.